Mít elektřinu na později?


Samozřejmě neexistuje žádná obrovská baterie, kterou byste strčili do jističe a vy tak napájeli celý dům elektřinou. Na podobném principu ale funguje fotovoltaická elektrárna s akumulací, kterou si můžete pořídit a šetřit tak za výdaje za elektřinu. Je to solární elektrárna, která je vybavena bateriovým úložištěm, což v praxi znamená, že si do baterií uložíte vyrobenou elektřinu, a můžete ji využít kdykoliv budete chtít. To ale není všechno. Můžete ji

solární panely

  1. Prodat distributorovi a něco si ta přivydělat anebo
  2. Takto vyrobenou elektřinu můžete hned spotřebovat

Záleží jen na vás, kolik budete mít panelů, jak budou výkonné a kolik elektřiny budete muset spotřebovat hned, abyste mohli šetřit na výdajích za elektřinu. Její cena v posledních dvou letech roste opravdu raketově, a i když výrobní cena jde zase pomalu dolů, rostou poplatky za distribuci, což její cenu žene uměle nahoru.

Mnoho domácností v posledních dvou letech bojuje se zdražováním základních životních potřeb. Bydlení a energie jsou věci, bez kterých se nikdo neobejde, a tak je jasné že lidé musí začít šetřit i u odběru energií. Mnoho z nich snížilo spotřebu na minimum. Dalším řešením je pořízení spotřebičů s nižší energetickou náročností, takže pokud se vám rozbila třeba pračka, kterou lidé používají nejčastěji, určitě si vyberte tu, která neodebírá tolik proudu. Její provoz vás vyjde levněji.

střechy panely

Máte levný proud?
Některé tarify umožňují používat ve stanovené době levnější elektřinu, ale ne každý tuto možnost má. Pokud ji máte, zkuste si tento čas hlídat, a používat energeticky nejnáročnější spotřebiče právě v této době. Většinou jde o pár hodin denně ve vícero časových úsecích. Díky tomuto postupu se dá ušetřit několik tisíc korun ročně, což dnes ocení každý, kdo má běžné příjmy. Spolu se solárními panely už pro vás ceny nebudou tak hrozné.

6 března, 2024