Jaké vlastnosti by měla mít patrová postel 90 x 200 z masivu pro děti
Vybíráme postel do dětského pokoje
Trvanlivost – požadavků, jaké lůžko zvolit pro děti, je celá řada, ale měli bychom se zaměřit hlavně na pevnost a dlouhou životnost. Děti na posteli skotačí, hrají si, převalují se, a podrobují ji větší mechanické zátěži, než my dospělí (pokud ovšem nezohledníme vášnivý sex). Nejvíce trpí spojovací součásti a materiál ve spojích, což je problematické hlavně u dřevotřískových laminovaných desek. Většina lidí se těmto materiálům vyhýbá, a to nejen z hlediska zdravotního, ale hlavně praktického. Vruty brzy povolí, rozviklají se a po určité době je nelze pevně dotáhnout, musí se vyměnit za větší průměr, což pak pevnost spoje paradoxně ještě více sníží.
Ostré hrany a rohy – mnoho nebezpečných zranění dětí vzniká při hře a pohybu kolem nábytku. Ostrý roh může být dokonce při úderu hlavou velmi nebezpečný. S ohledem na tuto skutečnost dejte přednost skříni, komodám či patrové posteli 90 x 200 z masivu, které mají hrany a rohy zaoblené.
Patrová nebo nízká – pro děti je velkým dobrodružstvím spaní vysoko nad zemí, odkud mají větší přehled, a cítí se zároveň v bezpečném zázemí, což může připomínat chování některých dravců, např. koček. Pokud vašim ratolestem nevadí při spaní teplejší vzduch, který se drží u stropu, tak jim tuto radost dopřejte. Patrové postele jsou navíc praktické i z důvodu úspory místa, prostor pod lůžkem lze upravit jako úložný, nebo jej doplnit psacím stolem.
Vzhled – malé děti milují pastelové barvy a ty se výborně kombinují s masivním nábytkem ve světlém dekoru, nejlépe v přirozeném odstínu smrkového či borového dřeva. Dobře je sladíte s barevnými závěsy, kobercem i malbou, volte raději světlé tóny barev, aby pokoj nepůsobil stísněně, ale vzdušně. Dřevěné letokruhy, pokud nejsou vytvořeny uměle na povrchovém laminu, působí přirozeně a vytváří dojem teplého a útulného domova.