Dejte přednost tmavým plodům
Vysaďte si na zahradu zdravé plody a vsaďte na pěkné s užitečným. Plody můžete dokonce vyladit do jedné barvy. Zkuste třeba sáhnout po tmavě modré a černé. Komu by nechutnali borůvky. Můžeme je konzumovat na mnoho různých způsobů. Použijeme je do moučníků, na marmelády, dřeně nebo jen tak na mlsání. Typická chuť tohoto ovoce patří mezi obzvlášť oblíbené. Ani pěstování není příliš složité.
Pokud borůvkám dopřejete dostatečně vzdušný substrát s odpovídajícím PH, můžete se těšit na chutné plody. Nezapomeňte keřům ještě dopřát dostatek živin a lesní hrabanku nebo drcenou kůrou z jehličnatých stromů. Vhodnou rašelinu i kůru zakoupíte v každém zahradnictví. Chutným mlsáním budou plody černého rybízu. Některým lidem, ale pro svou typickou chuť nechutnají. Plody jsou, ale velmi ceněné pro vysoký obsah vitamínu C. Působí proti průjmu a revmatismu.
Pokud vám plody nechutnají, zkuste alespoň čaj z listů. Určitě nic nezkazíte výsadbou ostružiníku. Šlechtěné odrůdy jsou nejen bez trnů, ale mají velké plody. Nezanedbatelný je, stejně jako u černého rybízu, vysoký obsah vitamínu C. Z ostružin si připravíte velice chutné marmelády a šťávy. Nejlepší je, konzumovat ho přímo čerstvý. Ostružiník úspěšně roste na každé zahradě. Důležité je, aby místo kam budete rostlinu vysazovat, bylo chráněné před mrazem a studeným větrem. Ostružiníku svědčí slunné stanoviště. Plody budou více sladké. Na půdu příliš náročný není. Spokojí se i se sušší kamenitou půdu. Nezapomeňte, ale rostlinu občas přihnojit. První rok po vysazení je vhodné novou rostlinku chránit před mrazem. Kdo zatouží po méně známém a zapomenutém ovoci, měl by si zasadit černou moruši. Strom, který na dlouhá léta upadl v zapomnění, se opět dostává na výsluní. A to díky obsahu vitamínu C a celou řadou důležitých minerálních látek. Vzhledem se plody moruše podobají ostružinám a mají stejně lahodnou chuť. Nicméně neprohloupíte, když si zasadíte kterékoli ovoce, určitě si pochutnáte a svému tělu prospějte.