Solný doping

Tato sůl obsahuje dvě velice důležité složky. Je to hořčík a síran. Tyto látky mají podle studií zdravotníků velice příznivý vliv na náš organismus i rostlinky na naší zahradě. Tato sůl je prostě takovým „slaným dopingem“!
 
Co ten název?
Ten je podle města Epsom v Anglii. V jeho blízkosti prý někdy v 17. století objevil místní farmář pramen, jehož voda obsahovala velké množství siřičitanu hořečnatého. Později bylo zjištěno, že tato sloučenina má léčivé účinky.
 dózy se solí
Co obsahuje?
·        sírany– působí v našem těle detoxikačně, vyplavuje toxiny, pomáhá pacientům s migrénami, podílí se na to, že se do organismu lépe vstřebávají důležité živiny
·        hořčík– působí dobře na svaly a nervy, jejich dobrou funkci, zmírňuje záněty, podílí se na regulaci enzymů (asi 300 enzymů), podporuje produkci serotoninu, tzv. hormonu štěstí
 
Tyto důležité minerály se dobře do našeho těla dostávají vstřebáváním přes pokožku. Vzhledem k tomu je koupel v epsomské soli, která je obsahuje, jedním z nejlepších způsobů, jak je získat. V lázni z ní připravené si uvolníme svaly, naše tělo se zbavuje škodlivin, lépe se nám spí a spánek je kvalitnější. Také působí jako prevence kardiovaskulárních chorob. Pomáhá snižovat riziko kornatění cév, tvorby krevních sraženin. Také upravuje nepravidelný srdeční tep, krevní tlak.
 
Sůl se dá používat také jako tělový peeling, v masce na mastné vlasy (navrací jim objem), při pedikůře (změkčuje a osvěžuje kůži). V koupeli působí detoxikačně a působí také proti tomu, aby se v těle nadměrně zadržovala voda.
 tři mýdla
Co přináší rostlinám na zahradě?
Pokud epsomskou solí hnojíme, budeme mít zelenější trávník a barevnější květiny. U ovoce a zeleniny se dočkáme větší úrody. Semena rychleji klíčí, sazenice lépe rostou, plody jsou větší a chutnější. Pokud ji sypeme na záhony nebo ji dáváme do postřiků, zajišťujeme nejen výborné hnojení formou přísunu přírodního hnojiva s dostatkem hořčíku. Tato sůl také ničí plevele a pomáhá odhánět slimáky.

7 června, 2023